تفاوت هندزفری بی سیم و سیم دار

تفاوت هندزفری بی سیم و سیم دار

انتخاب هدفون بی سیم یا سیم دار ممکن است دشوار باشد. وقتی صحبت از بحث تفاوت هندزفری بی سیم و سیم دار می شود، همه چیز به سبک زندگی شما برمی گردد:

آیا به دنبال هدفونی هستید که بتوانید هنگام پخش موسیقی هر روز از طریق رایانه از آن استفاده کنید یا به هدفونی نیاز دارید که هنگام تمرین موسیقی گوش دادن به آن را برای شما ساده کند؟

و آیا به دنبال هدفون ارزان قیمت هستید که ممکن است برای چند سال خوب کار کند یا هدفونی می خواهید که یک عمر ماندگار شود؟ پس ادامه این مقاله را در فروشگاه اینترنتی ماهتل مطالعه کنید.

مقایسه و تفاوت هندزفری بی سیم و سیم دار

کیفیت صدا: هدفون های بی سیم معمولاً کیفیت صدای پایین تری نسبت به هدفون های سیمی دارند، اما این می تواند به دامنه قیمت بستگی داشته باشد.

عمر باتری: هدفون های بی سیم با دوام باتری محدود می شوند ، که بسته به محدوده قیمت و مدل خریداری شده متفاوت خواهد بود. هدفون های سیمی عمر باتری ندارند.

قابلیت حمل: هر دو هدفون سیمی و بی سیم قابل حمل هستند ، اما ممکن است بعضی از آنها راحت تر از دیگران طراحی شوند (چه تا شوند، چه کیف حمل داشته باشند و غیره).

سازگاری: هدفون بی سیم و سیمی هر دو بسیار سازگار هستند. قبل از خرید مطمئن شوید که دستگاه شما سازگار است. هدفون های سیمی معمولاً با هر تلفن یا دستگاهی با جک 3.5 میلی متری کار می کنند. هدفون بی سیم به طور معمول با هر دستگاه مجهز به بلوتوث سازگار است.

قیمت: هدفون های بی سیم به طور معمول گران تر از هدفون های سیمی هستند ، اما باز هم این به دامنه قیمت شما بستگی دارد.

در ادامه مقاله شما را با جزیيات هریک از موارد بالا و تفاوت هندزفری بی سیم و سیم دار آشناتر خواهیم کرد.

بهترین هندزفری بی سیم
بهترین هندزفری بی سیم

کیفیت صدا

هدفون های بی سیم تجربه راحتی بدون سیم را ارائه می دهند، اما بسته به محیط و فاصله شما از دستگاه هوشمند، ممکن است تداخل ایجاد کند. هر دستگاهی که سیگنال بی سیم مطابق با فرکانس سیگنال مورد استفاده هدفون بی سیم شما ارائه دهد، می تواند در کیفیت صدا تداخل و افت ایجاد کند. با این وجود، اگر دستگاه هوشمند خود را نزدیک نگه دارید، می توان از این مسئله جلوگیری کرد. که این یکی از بارزترین تفاوت هندزفری بی سیم و سیم دار است.

بهترین هدفون برای موسیقی
بهترین هدفون برای موسیقی

گزینه های هدفون بلوتوث

بسیاری از هندزفری های بی سیم، مانند کیفیت صدای هندزفری های سیمی هستند. با این حال ، اکثر هدفون های بی سیم از بلوتوث 2.4 گیگاهرتز استفاده می کنند که متناسب با کیفیت HD هدفون های سیمی است.

همچنین احتمال دارد با هدفونهای بی سیم با تداخل روبرو شوید نسبت به مدلهای سیمی. بلوتوث از همان فرکانس، از دستگاه های Wi-Fi دیگر استفاده می کند ، این بدان معناست که تلفن هوشمند شما و سایر ابزارهای مجهز به اینترنت ممکن است مانع از لذت مداوم بهترین کیفیت صدا شوند. از تفاوت هندزفری بی سیم و سیم دار است.

هندزفری بی سیم جبرا
هندزفری بی سیم جبرا

اگرچه بلوتوث یک عامل اصلی در کیفیت صدای هدفون بی سیم در نظر گرفته می شود ، اما لازم به یادآوری است که کیفیت خود هدفون مهم است و دستگاه صوتی مورد استفاده نیز بر کیفیت صدا تأثیر می گذارد. بنابراین ، صرف نظر از اینکه از هدفون های بی سیم یا سیم دار استفاده می کنید ، استفاده از دستگاه صوتی درجه یک ممکن است شانس شما را برای دستیابی به بهترین کیفیت صدا بهبود بخشد.

عمر باتری

بسیاری از هدفون های سیمی به منبع تغذیه نیاز ندارند. این بدان معنی است که می توانید آنها را به یک دستگاه صوتی متصل کنید و در هر مکان و هر زمان از آنها استفاده کنید. معامله در مورد عدم نیاز به باتری  کیفیت صدا است. این هدفون معمولاً به دو تا چهار باتری AA یا AAA نیاز دارد. علاوه بر این ، هدفون های سیمی از باتری های قابل شارژ بهره می برند.

هدفون های بی سیم همیشه به منبع تغذیه نیاز دارند، بنابراین برای استفاده از این هدفون به باتری نیاز دارید. ممکن است بتوانید از باتری های AA یا AAA برای تأمین انرژی هدفون های بی سیم خود استفاده کنید ، یا ممکن است این هدفون ها با باتری قابل شارژ همراه شوند. هدفون های بی سیم که از باتری قابل شارژ استفاده می کنند معمولاً به یک کابل مینی یا میکرو USB احتیاج دارند و شارژ مجدد آنها حدود 3 ساعت طول می کشد. که تفاوت هندزفری بی سیم و سیم دار را نشان می دهد.

طول عمر باتری هندزفریهای سیم دار و بی سیم متفاوت است. برای هدفون های با سیم برای حذف نویز ، عمر باتری معمولاً بین 20 ساعت تا 30 ساعت کاهش می یابد. با هدفون های بلوتوث، عمر باتری از 8 ساعت تا 12 ساعت است ، اما برخی از هدفون های پیشرفته بلوتوث ادعا می کنند که حداکثر 40 ساعت عمر باتری دارند.

هندزفری بی سیم ارزان
هندزفری بی سیم ارزان

قابل حمل بودن

هر دو هدفون سیمی و بی سیم قابل حمل هستند، اما بسته به هدف آنها ممکن است راحت تر از انواع دیگر هدفون باشد.

به عنوان مثال، اگر می خواهید در حالی که آهسته شروع به دویدن می کنید به موسیقی گوش دهید، ممکن است هدفون های بی سیم به شما خوب خدمت کنند. در حالی که آهسته شروع به دویدن می کنید این هدفون ها شما را سنگین نمی کنند. به علاوه قرار دادن هدفون های بی سیم در گوش ساده است و در طول مدت زمان تمرین، در جای خود باقی خواهد ماند.

البته سیم­های مرتبط با هدفون های سیمی می توانند در بعضی مواقع مشکل ساز شوند. هر زمان که سیم­ها را درون کیف بگذارید ، باید آنها را بپیچید، که در این صورت گره می خورند. در صورت آهسته دویدن، کار کردن یا انجام سایر فعالیتهای سبک یا سنگین، ممکن است سیم­ها مانع شما شوند، بنابراین هدفونهای بی سیم گزینه بهتری نسبت به مدلهای سیمی برای ورزشکاران و سایر افراد فعال هستند. و از دیگر تفاوت هندزفری بی سیم و سیم دار است.

بهترین هندزفری باسیم
بهترین هندزفری باسیم

قیمت

قیمت خرید هندزفری و هدفون شما ممکن است از 1 دلار تا 5000 دلار باشد که بسته به جایی که هدفون را خریداری می کنید و مدلی که خریداری می کنید دارد. شرکت تجزیه و تحلیل صنعت و خدمات مشاوره ای NPD Group نشان می دهد نزدیک به 30 درصد هدفون های بلوتوث فروخته شده در شش ماه اول سال 2016، 50 دلار یا کمتر بوده است. NPD Group همچنین اشاره کرد که متوسط ​​قیمت هدفون های بلوتوث 5 درصد از نیمه اول 2015 به نیمه اول 2016 کاهش یافته است ،این یک نشانه مثبت برای خریداران هدفون بی سیم در سراسر جهان است و از تفاوت هندزفری بی سیم و سیم دار است.

منبع: decibullz

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *