رم و ارتباط آن با سرعت در گوشی موبایل

رم و حافظه گوشی

رم یا همان حافظه دسترسی تصادفی یکی از مهم‌ترین شاخص‌های سرعت در  گوشی است. هرچه حافظه RAM بیشتری داشته باشید، عملکرد گوشی شما خصوصا در بازی سریع‌تر خواهد بود. به عبارتی هر چه رم بالاتر باشد بهتر می‌تواند باعث بهبود بازی و سرعت تلفن همراه شما شود.

 

رم و حافظه گوشی

 

اما رم دقیقاً چیست؟ رم عملکردی است که امکان ذخیره و بازیابی اطلاعات را در تلفن هوشمند شما فراهم می‌کند. مثلا بهتر است بدانید رم از یک هارد دیسک کارآمدتر است، زیرا به طور تصادفی و نه به صورت متوالی  به داده‌ها دسترسی پیدا می‌کند. به این معنا که وقتی دستگاه خود را خاموش می‌کنید، تمام حافظه رم شما از بین می رود.

رم و حافظه گوشی

بیشتر اوقات برای اجرای همزمان چندین اپلیکیشن به رم بالا نیاز است. این بدان معناست که اگر چندین اپلیکیشن باز باشد و همزان چند مرورگر در حال اجرا داشته باشید، در صورت کم بودن حافظه RAM ، این برنامه‌ها شروع به کند شدن می‌کنند. اگر گوشی‌تام حافظه رم بالایی داشته باشد  دیگر لزومی ندارد که اپلیکشن‌ها را هر بار ببیندید تا سرعت گوشی‌ تان افزایش یابد. خصوصا اگر  اپ‌های بازی زیادی روی گوشی نصب و اجرا می‌کنید.

بسیاری از اندرویدها با  یک گیگابایت رم یا کمتر مشکل دارند. با چنین رم پایینی طبیعی خواهد بود که گوشی شما خیلی روان کار نکند. اگر اهل بازی های اندرویدی هستید، باید گوشی را بخرید که رم آن دست کم  دو گیگابایت رم باشد.

اگر شما بازی هایی را انجام می دهید که به سیستم های گرافیکی یکپارچه مانند APUهای  AMD احتیاج دارند ، داشتن رم بالاتر واقعاً مهم است.

رم و حافظه گوشی

سخن آخر

رم بالاتر به معنی گیم پلی سریعتر است. برای اطمینان از عملکرد بالای بازی‌های گوشی‌تان، اطمینان حاصل کنید که از ویژگیهای DFNDR برای بستن برنامه های غیرضروری و مکنده RAM که در پس زمینه تلفن شما اجرا می شوند استفاده کرده‌اید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *