آیا می‌توان ایرپاد را همزمان به دو دستگاه متصل کرد؟

AIRPOD

 

ایرپاد در واقع همان هندزفری بی سیم اپل است که بدون هیچ زحمتی با هر دستگاه اپلی جفت می‌شود. آن‌ها همچنین می‌توانند به لطف پشتیبانی عمومی از بلوتوث با سایر تلفن های هوشمند نیز جفت شوند. تا کنون دو نسل ایرپادز تولید شده‌است. بعلاوه آیفون مدل AirPods Pro  را نیز  به بازار ارائه داده است که یک رده بالاتر از نسل دوم ایرپاد است.  اما احتمال برای شما هم این سوال پیش آمده است که آیا می‌توان از یک ایرپاد به طور همزمان برای دو دستگاه ایفون استفاده کرد؟

 

متاسفانه ایرپاد، به طور همزمان  قادر نیست از دو دستگاه تغذیه‌ی صوتی شود. اگر چه دو دستگاه آیفون همزمان می‌تواند به یک ایرپاد وصل باشند، ولی واقعیت امر این است که دو دستگاه به صورت الویتی و انتخابی می‌‌تواننداز ایرپاد  استفاده کننده و ایرپاد قادر نیست همزمان روی هر دو دستگاه کارایی داشته باشد. در واقع زمانی که ایرپاد به هر دوی این دستگاه‌ها متصل باشد، بسته به تعاملات کاربرانش، ورودی صدا بین دو دستگاه جابجا می‌شود. برای مثال، فرض کنید فردی یک گوشی آیفون کاری و یک گوشی آیفون برای تماس های شخصی دارد و هر دو گوشی را به صورت همزمان به یک ایرپاد وصل کرده باشد، زمانی که گوشی آیفون کاری او زنگ می‌خورد، می‌تواند با ایرپاد خود به آن پاسخ دهد. اما اگر گوشی شخصی او به صورت همزمان زنگ بخورد، تا زمانی که مکالمه‌ی گوشی قبلی به پایان نرسیده است ایرپاد برای گوشی شخصی کارایی ندارد. یا مثلا در هنگام پخش موسیقی روی گوشی اول، اگر موسیقی دیگری روی گوشی دوم پلی شود، موزیک گوشی دوم که همین الان انتخاب شده است، در الویت است و پخش می شود و موزیک گوشی اول استاپ می شود.

اتصال ایرپاد به گوشی و اپل‌واچ به طور همزمان نیز  امکان پذیر است. روند تعویض ورودی صدا در چند ثانیه اتفاق می‌افتد. این امر به ویژه هنگامی بسیار سریع و آسان اتفاق می‌افتد که دستگاه‌هایی که ایرپاد بین آن‌ها جابجا می‌شود اپل آیدی مشترکی داشته باشد.

AIRPOD

نکته مهم : اگر ایرپاد شما به یک ایفون متصل باشد و بخواهید گوشی دیگر را به ان متصل کنید(منظور ما در اینجا اتصال است نه استفاده همزمان) باید دکمه  پشت جعبه ایرپاد را به مدت چند ثانیه نگه دارید تا علاوه بر ایفونتان گوشی دوم را شناسایی کند و اتصال برقرار شود.

AIRPOD

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *